Viskas ką reikia žinoti apie masės auginimo papildus

Šiame straipsnyje aptariami masės augintojai, t.y. kas tai yra, kam jie reikalingi ir pan. Kaip jau pats pavadinimas „masės augintojas“ sako, tokios paskirties produktai yra skirti masės auginimui. Visgi, tai yra tiesa iš dalies. Taip – dažniausiai masės augintojai naudojami mitybos papildymui tam, jog vartojantis asmuo priaugtų raumeninės masės. Visgi, tokios paskirties produktai nebūtinai turi būti vartojami masės auginimui. Pavyzdžiui, galima vartoti tiesiog kaip maisto pakaitalą tam, jog būtų galima gauti reikiamas kalorijas normaliam žmogaus organizmo funkcionavimui palaikyti.
Taigi, masės augintojas – tai maisto papildas miltelių pavidale, kuris savo sudėtyje visada turi angliavandenius, baltymus, riebalus ir priklausomai nuo produkto gali turėti vitaminus, mineralus ar kitas medžiagas. Masės augintojas yra bene artimiausias variantas normaliam maistui: dažniausiai valgydami kompleksinį patiekalą, pavyzdžiui, vištiena su ryžiais ir daržovėmis, gaunami visas tris maistines medžiagas – angliavandenius, riebalus ir baltymus. Būtent panašiu principu veikia ir masės augintojai, suteikdami šias medžiagas. Taigi, kodėl masės augintojai tokie populiarūs? Visų pirma todėl, jog yra greitai paruošiami. Skirtingai nuo maisto, masės augintojų ilgai gaminti nereikia – tereikia užpilti miltelius vandeniu, išplakti ir galite akimirksniu suvartoti bei gauti organizmui reikiamų kalorijų. Visų antra, norintiems priaugti masės yra ypač sunku suvalgyti maisto tiek, jog masė augtų. Šiuo atveju yra kur kas paprasčiau išgerti kokteilį tarp valgių tokiu būdu organizmui suteikiant dar daugiau kalorijų, kurios yra reikalingos masės auginimui. Šios dvi priežastys yra dažniausios.
Visgi, kaip ir visur, rinkoje yra įvairiausių masės augintojų įvairiomis kainomis. Pirkėjas, norintis įsigyti kokybišką masės augintoją, turėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Visų pirmą, baltymų kiekis ir jų šaltinis. Masės auginimo produktuose baltymų kiekis (geriausia skaičiuoti procentais 100-e gramų medžiagos) svyruoja įvairiai nuo 10 iki 50%. Kadangi baltymai yra sunkiausiai gaunama, reikalingiausia ir pavadinkime brangiausia maistinė medžiaga, todėl kuo daugiau baltymų yra masės auginimo produkte, tuo pastarasis kokybiškesnis. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į baltymų šaltinį: dažniausiai sutinkami bei kokybiški baltymų šaltiniai yra pieno išrūgų hidrolizatas, izoliatas ar koncentratas, misceliarinis kazeinas. Iš kitos pusės, reikėtų vengti sojos ar augalinių baltymų, kurių vertė yra viena prasčiausių. Kalbant apie angliavandenius, jų taip pat yra įvairiausių: dažniausiai sutinkamas cukrus ir jo atmainos (gliukozė, maltodekstrinas, dekstrozė ir pan.). Kuo mažiau cukraus masės auginimo produkte – tuo geriau. Kuo daugiau kompleksinių angliavandenių, kaip avižos, avižų miltai ir pan. – tuo geriau. Neretai masės didinimo produkte yra keletas angliavandenių, kaip ir baltymų, šaltinių vienu metu. Tokiu atveju taisyklė paprasta: pirmasis paminėtas ingredientas sudaro didžiausią dalį, vėliau paminėtas mažesnę ir t.t. Kalbant apie riebalus, kokybiškų pastarųjų šaltinių masės auginimo produkte rasti nėra lengva: dažniausiai pasitaikantis yra MCT aliejus ir jeigu pastarąjį radote sudėtyje – tai yra gerai. Papildomos produkte esančios medžiagos, kaip vitaminai, mineralai ar kt. yra tiesiog privalumas.
Maisto papildų rinkoje yra apstu įvairių produktų. Vienas iš kokybiškų produktų, kuris atitinka aukščiau išvardintus standartus, yra MEX Size Max. Pastarajame galime rasti tiek kokybiškas baltymų bei angliavandenių formas, MCT aliejų ir net vitaminus su mineralais. Tai tikrai aukštos vertės produktas – išbandykite jį patys!

Langai